Projekt

Góra Wspomnień | Archiwum Społeczne Góry Kalwarii

Nasze miasto i okolice, mają za sobą wiele różnych przejść i historii, czasem znanych, czasem mniej znanych, a niektóre z nich nigdy jeszcze nie ujrzały światła dziennego. Wielu z nas ma w swojej pamięci opowieści, fotografie i filmy z dawnych lat budzące mnóstwo emocji. Tworząc archiwum chcemy stworzyć przestrzeń, w której będziemy mogli zatrzymać czas, zachować emocje.

Stworzyliśmy dla Was lokalne archiwum społeczne z prawdziwego zdarzenia. Platformę WWW, gdzie będziemy publikować zbiory zdjęć, filmów, wywiadów i opowieści, związanych z naszym miastem i Nami, mieszkańcami Góry Kalwarii. W dalszej perspektywie mamy zamiar również realizować podcasty z ikonami naszego miasta, a także historykami, w których głębiej przyjrzymy się historii Góry.

Góra wspomnień jest dla nas wszystkich.

Chcemy, żeby było to nasze wspólne miejsce. Przestrzeń jedności mieszkańców, miejsce pamięci przepełnione nostalgią, a przede wszystkim zbiór naszych wspomnień. Jesteśmy podekscytowani i zmotywowani do pracy, dlatego zapraszamy Was do współpracy w zbieraniu materiału.

Jeśli masz stare zdjęcia, filmy, historie które warto ujawnić światu lub znasz kogoś kto ma piękne wspomnienia, bardzo zachęcamy do kontaktu z nami poprzez fanpage’a na Facebooku, lub maila : gorawspomnien@kulturagk.pl

Zapiszmy razem wspomnienia

* Inicjatywa „Góra Wspomnień / Archiwum Społeczne Góry Kalwarii” realizowana jest w ramach projektu Konwersja cyfrowa domów kultury, którego beneficjentem jest Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii (www.kulturagk.pl)

** Projekt Konwersja cyfrowa domów kultury finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.